Víťazstvo nad Mikulášom, dvojgólový Bartánus

7.2.2018
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Góly: 9. Kabáč (Gabor, Češík), 11. Bartánus (Hohmann), 15. Skalický (Faille, Ďatelinka), 38. Bartánus (Faille, Skalický), 50. Delisle (Gabor, Brejčák), 60. Asselin (Skalický, Kubka) – 28. Huna (Nádašdi)

Vylúčenia na 2 min.: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Juraj Konc st., Peter Lokšík – Peter Šefčík, Martin Krajčík, 2 292 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Košecký, Trecapelli, Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Brejčák, Delisle – Brittain, Bortňák, Giľak – Bartánus, Tamáši, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Gabor
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Grundling, Nemec, Tabaček, Bača, Mezovský, Nádašdi, Moravčík – Števuliak, Langhammer, Huna – J. Sukeľ, Paukovček, Kriška – Lištiawk, Piatka, Laco – Žiak, Uhrík, Vybíral

Po prvej tretine nikto nepochyboval, že domáci, vzhľadom na olympijské povinnosti Országha pod dočasným dohľadom trénerského tria Paľov, Handzuš, Javorčík, sa o tri body nenechajú obrať. V 9. min Kabáč z uhla, v 11-tej pohotovo z nahrávky Bartánus a v 15-tej Skalický po samostatnom nájazde stanovili jednoznačné skóre.

V druhej tretine sa však gólové hody zastavili. Hostia, ktorých už koučoval po Paukovčekovom odvolaní tréner Halaj, dosť so šťastím v 28. min vďaka slabšej strele Hunu v presilovke znížili. Na ďalšie zdramatizovanie priebehu zápasu však už Liptákom chýbala väčšia kombinačná tvorivosť a keď v 38. min Bartánus po vyrazenom puku od brankára Košarišťana pridal ďalší gól 'baranov', ťažko už mohli hostia pomýšľať na zvrat. V zápase sa presadzovali veľmi ťažko, vypracovali si len zopár lepších príležitostí a mohli byť radi, že domáci potrebovali na gól množstvo šancí. Už v 5. min Tamáši mohol otvoriť skóre, ďalšie góly mali na hokejkách Skalický i dočasne nový kapitán Bartánus, v druhej tretine zlyhal v šanci Brittain a aj ďalšie situácie volali po góle.

Tretia tretina väčší vzruch do jednoznačného priebehu už nepriniesla. Delisle mohol víťazstvo domácich v 44. min ešte prikrášliť, podarilo sa to až Delislemu v 50. min strelou od modrej a hostia mohli byť radi, že spod Urpína neodišli s vyšším prídelom, aj keď Žiak v 56. nastrelil žŕdku a hneď potom spálil šancu na skorigovanie výsledku. Korunu vysokému víťazstvu 'baranov' nasadil 20 sekúnd pred koncom Asselin.

Rastislav Paľov (B. Bystrica): "Čakali sme ťažký zápas, chceli sme si hlavne napraviť reputáciu po prehre s Detvou. Strelili sme tri góly v prvej tretine, potom sme poľavili, no zápas sme dohrali tak, že si hráči zaslúžia pochvalu. Aj malú nervozitu som na lavičke z postu trénera mal, prvýkrát som stál na lavičke ako hlavný, no pomáhali mi Mišo Handzuš a Noro Javorčík i samotní hráči."
Juraj Halaj (L. Mikuláš): "Zápas rozhodla prvá tretina s tromi inkasovanými gólmi. Vedlei sme, že budeme čeliť tlaku, neustáli sme ho, v druhej tretine sa hra vyrovnala, no dostali sme štvrtý gól, a potom sa hokej už len dohrával. U nás sa zmena trénera zomlela za pochodu, a prežíval som taktiež trochu nervozitu. V priebehu zápasu však všetko opadlo, rešpekt i nervozita, život ide ďalej, toto je len mimoriadne riešenie."

autor: TASR
foto: Gabriela Ganzová

HC ´05 iClinic B. Bystrica - MHk 32 L. Mikuláš, 07.02.2018