Vysoké víťazstvo s Liptovským Mikulášom

16.2.2020
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 9:0 (6:0, 2:0, 1:0)

Góly: 6. Mlynarovič (Hohmann, Hickmott), 10. Mlynarovič (Hohmann, Ihnačák), 10. Gabor (Róth, Fafrák), 11. Ďatelinka (Lamper, Nemčík), 11. Žiak (Lunter, Giertl), 19. Hohmann (Brejčák, Hickmott), 25. Hickmott (Hohmann, Southorn), 39. Lamper (Ďatelinka, Gabor), 52. Kriška (Fafrák, Brejčák)
Vylúčenia na 2 min.: 1:6, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Milan Novák, Dániel Rencz – Jozef Valo, Áron Šoltész, 2 339 divákov
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Melicherčík – Southorn, Brejčák, Nemčík, Ďatelinka, Maier, Owens, Žiak – Kriška, Hickmott, Hohmann – Šoltés, Ihnačák, Lamper – Fafrák, Mlynarovič, Gabor – Róth, Giertl, Lunter
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Romančík – Smutný, Kramár, Roman, Nemec, Droppa, Mezovský – Michalík, Tamáši, Surový – Vybiral, Piatka, Oško – Nechaj, Uhrík, Haluška – Lištiak, Dlugoš

Banskobystričania s novými posilami v obrane Maierom a Owensom rozhodli o výsledku už v prvej tretine. Hoci voľno dostali viacerí kľúčoví hráči, proti oklieštenej zostave Liptákov nemal majster problém presadiť sa. V úvode najprv nevyužili šance zblízka Gabor a Ďatelinka, ktorý strieľal do žŕdky, ale v presilovke bol už úspešný v 6. minúte Mlynarovič. Ten dobre clonil brankárovi pri strele Hickmotta. V 10. minúte sa v ďalšej presilovke opäť presadil Mlynarovič, keď tentoraz excelentne zakončoval voľný do odkrytej bránky. Ubehlo iba 30 sekúnd a už v hre piatich proti piatim sa presadil Gabor. Tomu stačilo len nastaviť hokejku a pohladiť puk po Róthovej prihrávke. O ďalších 31 sekúnd bolo 4:0, ujala sa delovka Ďatelinku spoza kruhu. Prešlo iba 22 sekúnd a gól na 5:0 dal pohotový Žiak pri pravej žŕdke, kde ho našiel Giertl. Hostia boli zrelí na uterák, inkasovali štyri góly za 83 sekúnd! Následne však ustáli dve príležitosti "baranov". Nepresadili sa v nich Hohmann a Šoltés. Pred prestávkou domáci pridali aj šiesty gól, keď po strele Brejčáka od modrej sa ujal teč Hohmanna.

V strednom dejstve dostali väčší priestor na ľade tretie a štvrté formácie Banskej Bystrice, ale Liptáci sa nevedeli pozviechať z črtajúceho sa debakla. Prvý gól za "baranov" sa snažil zaknihovať Giertl, zblízka však stroskotal na Romančíkovi. Potom sa do úniku dostal Kriška, ale bol faulovaný. Následnú presilovku majster využil, keď z medzikružia presne strieľal Hickmott – 7:0. V polovici stretnutia mal na hokejke hetrik Mlynarovič, ale brankár hostí v poslednej chvíli zasiahol na čiare. Hostia pohrozili Lištiakom a vychladený Melicherčík medzi žrďami dobre zasiahol. V 37. minúte bol Mlynarovič sám pred Romančíkom, opäť však šancu nevyužil. Podarilo sa to napokon až Lamperovi, ku ktorému sa odrazil puk a zblízka ho upratal do bránky na 8:0. Na 2. tretiny mohol z piatej strely svojho mužstva docieliť aspoň čestný zásah Vybíral, ale brankár HC'05 bol proti. Na opačnej strane sa nepresadil z dobrej pozície Šoltés a Bystričania potom nevyužili dve presilovky za sebou, v ktorých mal najväčšiu možnosť Mlynarovič. Mrzieť ich to však príliš nemuselo, pretože deviaty gól pridal v 52. minúte voľný Kriška, ktorý zakončoval do odkrytej bránky. A keďže presný zásah zaznamenal proti svojmu bývalému klubu, neoslavoval ho patričným spôsobom. Diváci si potom pýtali aj desiaty gól, ale majster nevyužil tretiu početnú výhodu v tretej tretine. Až po nej mali šance Hohmann a Mlynarovič, ale Romančík mal aj kus šťastia. Hostia pohrozili znovu iba Lištiakom, Melicherčík si však udržal čisté konto. Podržal svoj tím hlavne na konci stretnutia počas jedinej presilovky hostí.

Dan Ceman (B. Bystrica): "Pred zápasom sme veľa hovorili o tom, že nemôžeme Mikuláš podceniť. Hrali sme s týmto súperom doposiaľ vždy tesné stretnutia. Museli sme sa hlavne dobre mentálne pripraviť, aby to nebola dlhá a ťažká noc po zápase. Moji hráči sa k tomu postavili profesionálne. Využili sme hneď prvé dve presilovky, dostali sme sa tak do zápasu a pridali sme i ďalšie góly. Mikuláš nám už potom nestíhal. Je to zaslúžené víťazstvo po dobrom výkone."
Anton Tomko (L. Mikuláš): "Banskobystričania od začiatku nastúpili do zápasu koncentrovane. Bolo badať veľký rozdiel medzi týmito mužstvami. Domáci hokejisti hrajú v tíme o "fleky". Bojovali od začiatku, aby si vydobyli miesto v zostave. My nemáme koho postaviť na ľad, navyše sa nám v prvej tretine zranili dvaja obrancovia. Museli sme to riešiť stiahnutím útočníka do obrany. Nehrali sme však to, čo sme chceli hrať. Vyrobili sme v prvej tretine dva fauly a za obe nás Banská Bystrica potrestala v presilovkách. Prišiel tretí gól a domáci sa upokojili, narástli im krídla, začali útočiť, predviedli pekné akcie. My sme najmä pohybovo nestíhali. Môžem teda iba pogratulovať súperovi k dnešnému víťazstvu."

autor: TASR

Vysoké víťazstvo s Liptovským MikulášomVysoké víťazstvo s Liptovským MikulášomVysoké víťazstvo s Liptovským Mikulášom