Z Bratislavy vezieme trojbodové víťazstvo

22.9.2019
HC SLOVAN Bratislava – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 23. Bačík (Sloboda) – 3. Gabor (Šťastný, Kabáč), 5. Hickmott (Southorn, Jääskeläinen), 48. Wahl (Hickmott, Jääskeläinen)
Vylúčenia na 2 min.: 5:6, navyše Zigo (Bratislava) – 10 min + do konca stretnutia nešportové správanie, Brejčák (B. Bystrica) – 10 min nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Peter Stano, Milan Novák – Martin Krajčík, Daniel Konc ml., 5 925 divákov

HC SLOVAN Bratislava: Brust – Sersen, Bačík, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Hudec, Demo – Bondra, Zigo, Vandas – Matoušek, Kukumberg, Žitný – Abdul, Petráš, Miklík – Sloboda, Urbánek, Jendek
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Brejčák, Mihalik, Biro, Nemčík, Ďatelinka, Petrinec – Šoltés, Wahl, Hickmott – Jääskeläinen, Hrnka, Lamper – Bartánus, Tamáši, Fafrák – Kabáč, Šťastný, Gabor

Slovan bol v prvej tretine strelecky aktívnejší, ale hráči úradujúceho majstra z Banskej Bystrice boli lepší v osobných súbojoch a najmä v predbránkovom priestore. Do vedenia išli "barani" v 3. minúte, keď prihrávku Andreja Šťastného poslal do siete Gilbert Gabor. Už o dve minúty neskôr viedli hostia 2:0, presilovkovú kombináciu zakončil presne Jordan Hickmott. Tretí gól mohol pridať Šťastný, ale v dobrej pozícii tesne minul. Slovan sa nepresadil ani v presilových hrách, bránku Beskorowanyho ohrozil najviac Meszároš.

V druhej tretine Slovan zlepšil pohyb, odmeny sa dočkal v 23. minúte. Bačik v presilovke vystrelil a puk prepadol do siete - 1:2. Bystričania mali potom krátku presilovku 5 na 3, ktorú zmaril faul Hrnku, v ďalších šanciach boli hráči Slovana. Strelecká aktivita bola aj po druhej tretine na strane "belasých", ale vyrovnať sa im nepodarilo. A to ani po samostatnom nájazde Ziga, ktorý poslal puk vedľa žŕdky.

V tretej tretine Slovan túžil vyrovnať, stále sa pokúšal o častú streľbu, ale v 48. minúte dostal voľný priestor Mitch Wahl a prepálil Brusta po tretí raz. Slovanu už na zvrat nezostali sily, hoci sa jeho hráči snažili aspoň o kontaktný gól. Zverenci Romana Stantiena napokon v druhom domácom zápase sezóny zaknihovali druhú prehru.

Roman Stantien (Slovan): "Hralo sa hore - dolu, diváci videli atraktívny zápas. Mali sme dosť striel, ale brankár väčšinou všetko videl. Súboje boli na hrane, občas mi to pripomínalo MMA. Zaspali sme úvod a nedali sme góly. O tom to je."
Dan Ceman (B. Bystrica): "Slovan má dobrý tím, čo sme vedeli. Dnes rozhodli presilovky, v ktorých sme sa dokázali dvakrát presadiť."

autor: TASR