Dobre rozbehnutý zápas na Slovane nedopadol podľa predstáv

24.09.2024 20:18

Stiahnuť obrázok
Dobre rozbehnutý zápas na Slovane nedopadol podľa predstáv | HC 05

V 3. kole novej sezóny vycestoval náš tím do Bratislavy, kde sme sa predstavili na ľade Slovana. Stretnutie sme mali dobre rozbehnuté, keď sme po prvej tretine viedli z nášho pohľadu už 3:1. Domáci sa však nevzdali, duel vyrovnali a v samom závere dokonca strhli na svoju stranu.

Úvodné minúty príliš veľa vzrušenia nepriniesli, no všetko sa začalo meniť hneď s prvým vylúčením. Ako prvý putoval na trestnú lavicu náš hráč, čím sme poskytli "belasým" príležitosť početnej prevahy, ktorú pretavili v otvárací presný zásah. Na konci celej akcie z konca 8. minúty bol Bakoš, ktorý sa pustil medzi dvojicu našich hráčov, puk sa mu aj so šťastím odrazil do ideálnej pozície a pohotovo prekonal Hrachovinu. Krátko na to však oslabil domácich Golian a naši hráči odpovedali rovnakou mincou. Wedman spoza brány našiel voľného Bouchera a ten dobre mierenou strelou vyrovnal v 10. minúte na 1:1.

Postupne sme preberali iniciatívu a Shutov v bráne Bratislavčanov mal čoraz viac práce. V 16. minúte prišiel druhý gól v jeho sieti, keď od modrej zakončoval Zeleňák, čo šikovným tečom poslal za chrbát kazašského gólmana v sľubnej forme hrajúci Faith. Následne sme si opäť zahrali presilovku a opäť sme ju dokázali využiť v náš prospech. V závere 17. minúty našiel Boucher dobre postaveného Wedmana, ktorý ponúknutý priestor zúžitkoval na tretí gól nášho tímu.

Do druhej časti nastúpil Slovan so zmenou v bránkovisku, impulz mal mužstvu dodať Denis Godla, ktorý nahradil spomínaného Shutova. Zverenci trénera Oremusa vykresali iskierku nádeje už počas 28. minúty, kedy Acolatse vyzval na gól Pecarara a ofenzívny klenot "belasých" znižoval na 2:3. Zhruba minútu na to bol vo veľkej šanci náš Boucher a ten istý hráč mal výbornú príležitosť aj v 34. minúte, čomu predchádzal zákrok Hrachovinu proti Takáčovi. Bratislavčania napokon stihli pred odchodom do kabín aj vyrovnať, keď Bakoš naservíroval puk Pecararovi, ktorý sa svojím druhým gólom v zápase postaral o to, že pred záverečnou dvadsaťminútovkou bolo všetko otvorené.

Tretia tretina ponúkala zaujímavé momenty na oboch koncoch klziska, vo vyloženej šanci sa ocitol útočník hrajúci v našich farbách Wedman, keď v 53. minúte zoči-voči Godlovi nenašiel recept na pozorne chytajúceho brankára. Od 54. minúty sme mali k dispozícii početnú výhodu, lenže Slovan nás mal prečítaných a viaceré náznaky šancí uťali už v ich zárodku. Keď už sa zdalo, že duel poputuje do predĺženia, prišiel rozhodujúci úder. Postarali sa oň domáci hokejisti, konkrétne Samuel Takáč, ktorý využil dobrú prácu Acolatseho s Eglem a dorážal puk, ktorý prepadol cez Hrachovinu na úroveň bránkovej čiary. V samotnom závere sme sa ešte pokúsili o hru bez brankára, čo si však Slovanisti postrážili, a tak sa radovali z vydretého a tesného víťazstva 4:3.

HC Slovan Bratislava – HC MONACObet Banská Bystrica 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Góly: 8. Bakoš (Pecararo, Acolatse), 28. Pecararo (Acolatse, Murphy), 40. Pecararo (Bakoš, Lukošik), 59. Takáč (Egle) – 10. Boucher (Wedman, Faith), 16. Faith (Zeleňák), 17. Wedman (Boucher, Voyer). Presilovky: Rozhodovali: Hronský, J. Konc ml. – D. Konc ml., Hercog. Diváci: 3014.

HC SLOVAN Bratislava: Shutov (21. Godla) – Acolatse, Bačik, Kubka, Golian, Maier, Sersen, Královič – Pecararo, Hoelscher, Murphy – Bakoš, Egle, Takáč – Štetka, Bjalončík, Šille – Dudáš, Preisinger, Lukošik – Kukumberg

HC MONACObet Banská Bystrica: Hrachovina (Rabčan) – Scarlett, Chicoine, Michalčin, Zeleňák, Žabka, Česánek, Stránský – Voyer, Boucher, Petriska – Adams, Wedman, Faith – Výhonský, Bíreš, Tomka – Jasenec, Čunderlík, Matoušek

Povedali po stretnutí

Vladimír Országh, hlavný tréner: „Prvých desať minút bolo takých oťukávacích, potom sme mali navrch. Druhých desať minút v prvej a prvých desať minút v druhej tretine sme hrali výborne, mali sme navrch a viedli sme 3:1, vytvárali sme si šance. Potom sme stratili pokoru, chceli sme zas vyučovať hokej a nejakými zbytočnými vecami a faulami, stratami v stretnom pásme sme Slovan dá sa povedať zodvihli. Ten vyrovnal hru, potom aj skóre a na konci to bolo, ako sa hovorí, kto z koho... Mali sme tam presilovku, góly sme nedali, naopak sme dostali minútu a pol pred koncom. Ustúpili sme od toho, čo sme hrali a čo nám išlo, od toho ako sme dostávali súpera pod tlak, a to z jediného dôvodu - stratili sme pokoru. Je začiatok sezóny, pre nás to musí byť poučenie a musíme hrať celých šesťdesiať minút, a to bez ohľadu na to, či sa nám darí alebo nedarí. Dá sa povedať, že sme upustili od plánu, ktorý sme mali a ktorý chalani výborne dodržiavali. Nestalo sa to prvýkrát, stalo sa nám to párkrát už v príprave."

Roman Faith: „Ťazko taký zápas hodnotiť, stalo sa to podľa mňa možno piatykrát za dva roky, že sme boli možno o level lepší ako súper ako Slovan a znovu sme prehrali. Ani neviem, čo mám k tomu povedať. Nemyslím si, že by nám to dvojgólové vedenie po prvej tretine nejak uškodilo. Práveže, aspoň mne osobne, sa hrá po nejakom tímovom góle lepšie. Skôr ma to mrzí, že sme v druhej a tretej tretine nerobili to, čo sme mali. Znovu sme sa skĺzli na takú zlú vlnu, kedy sme všetci na ľade robili zbytočné chyby a prehrali sme, žiaľ, o ten gól. Zatiaľ je tretie kolo, takže dúfam, že to bude len lepšie. Treba počítať s deviatimi, možno desiatimi mužstvami v lige, že môže každý s každým vyhrať. Dúfam, že my budeme jedno z tých mužstiev, ktoré spravia tú hornú šestku. Aj keď je možno ešte prílíš skoro o tom hovoriť, ale dúfam, že sa nám to podarí."