V 13. kole sme nestačili na Košice, rozhodla druhá tretina

22.10.2024 18:52

Stiahnuť obrázok
V 13. kole sme nestačili na Košice, rozhodla druhá tretina | HC 05

V 13. kole pricestovali z metropoly východného Slovenska košickí "oceliari", čo bolo vzhľadom na naše absencie a ich šírku kádra predzvesť náročného duelu. V stretnutí sme sa dokázali ujať vedenia, no v drese súpera sa gólovo presadili viacerí slovenskí hráči, čo viedlo k ich výhre.

Úvodné sekundy patrili hosťom, už po pár sekundách visel vo vzduchu gól Petráša, začiatkom 4. minúty takmer zaskočil Rabčana nepríjemný odraz puku od zadného mantinelu. Na opačnej strane sa ocitol pred Riečickým náš útočník Voyer, no neuspel a krátko na to oslabil košický tím Parlett. Ponúknutú presilovku sme na prvýkrát nevyužili, lenže ten istý hráč "oceliarov" v 8. minúte nešetrným spôsobom zostrelil Šoltésa, za čo mu však rozhodcovia udelili len menší trest. V následnej početnej výhode sa menilo skóre zápasu, keď Boucher dostal puk na Faitha a rodák z Košíc poslal náš tím do vedenia.

V 11. minúte sa začínalo odznovu, keďže strelou z pravej strany prekonal Rabčana náš niekdajší útočník Bartánus. Aj v záverečných minútach úvodného dejstva prišli pomerne sľubné šance, najprv Matoušek nedostal puk za Riečického, keď dorážal puk po strele Scarletta, pred našou bránou sa potom pokúšal presadiť na dvakrát Pollock. Tretinu sme dohrávali v presilovke, ktorú sme už nestihli využiť a do kabín sa išlo za nerozhodného stavu.

Na druhý gól v zápase si brúsil zuby Bartánus, no Rabčan bol pozorný, lenže mladík v našej bráne bol prikrátky na dorážku Rogoňa z 24. minúty, kedy útočník "oceliarov" dostal až príliš veľa času a priestoru. Miesto pokusov o vyrovnanie sme posadili súpera na koňa tromi vylúčeniami v rýchlom slede, z ktorých jedno zverenci trénera Cemana potrestali. Udialo sa tak v 30. minúte, kedy pálil Jääskeläinen, puk sa odrazil pred Krivošíka a pohotovým spôsobom dopravil puk do siete. V 34. minúte Rabčan čelil úniku Mikúša, s ktorým si však dokázal poradiť a aj vďaka nemu ostal náskok Košíc iba dvojgólový.

Ten sa im podarilo v záverečnej časti zveladiť, čo však prišlo až tri a pol minúty pred koncom. Dovtedy sa hostia prezentovali zodpovednou defenzívou, na ktorú sme len ťažko hľadali recept. Napriek tomu mal zhruba v polovici sľúbnú príležitosť Adams, ktorý si však vylámal zuby na pozornom Riečickom. Následne sme ešte mali k dispozícii početnú prevahu, no ostala nevyužitá a v 56. minúte sa vylučovalo na našej strane. Tento moment využili Košice na gólovú bodku za stretnutím, keď v 57. minúte pečatil na konečných 1:4 druhým gólom v zápase Krivošík.

HC MONACObet Banská Bystrica – HC Košice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 9. Faith (Boucher, Wedman) – 11. Bartánus (Repčík, Bartoš), 24. Rogoň (Havrila), 30. Krivošík (Jääskeläinen), 57. Krivošík (Mikúš, Jääskeläinen). Rozhodovali: Klejna, Crman – Kacej, Vyšný. Vylúčenie: 4:7. Využitie: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 013.

HC MONACObet Banská Bystrica: Rabčan (Hrachovina) – Chicoine, Scarlett (A), Česánek, Žabka, D. Stránský, Michalčin, Kozák – Šoltés, Voyer, Boucher – Faith, Wedman, Adams – Valigura, Petriska, Tomka – Matoušek (C), Čunderlík, Jedlíček

HC Košice: Riečický (Janus) – Teves, Parlett, Gildon, Ferenc (A), Deyl, Bartoš – Martel, Krivošík, T. Mikúš – Š. Petráš, Pollock, Jääskeläinen – Repčík, Chovan (C), Bartánus (A) – Rogoň, Havrila, Šimun

Povedali po stretnutí

Vladimír Országh, hlavný tréner: „Prvá tretina bola z našej strany celkom slušná, boli šance na oboch stranách. V druhej tretine sa začala karta obracať, urobili sme niekoľko chýb v obrannom pásme, za čo nás súper potrestal. Mali sme šancu vrátiť sa do zápasu v presilovkách, ale nepomohli sme si. Boli tam len skôr pološance, málo strieľame, potrebujeme byť agresívnejší okolo brány. Košice si to už v tretej tretine postrážili, nám už v závere chýbali sily. Absencia zranených hráčov sa prejavuje vo veľkej miere. Neberieme to ako výhorovku, lebo vždy keď niekto vypadne, je to šanca pre niekoho iného. Juniori alebo Valigura sa šance chopili, ale cítiť to. Niektorí hráči sú vyslovene preťažení, hrajú presilovky aj oslabovky a majú veľkú minutáž. Dúfam, že aspoň niekto sa vráti v piatok, lebo už nemáme kde siahnuť. V prvom rade musíme dobre zregenerovať a pretrpieť toto obdobie, pretože to nie je len náš problém. Dávid Šoltés bol na tom po prvej tretine viditeľne lepšie, ale bol zjavne otrasený, takže dostane čas na regeneráciu. My nemáme úplne dobré zábery, bol to hit, proste veľký obranca ho trafil do hlavy. Niečo riešime každý deň. Obrovský problém je, že zranení sú slovenskí hráči. A slovenskí hráči jednoducho nie sú. Pred zápasom s Nitrou sme si zavolali Dávida Buca, ktorý tu mal byť, ale vo štvrtok na tréningu u nás si zlomil ruku, takže to dokresluje našu situáciu. Hľadáme aj v prvej lige, ale tí slovenskí hráči nie sú. Nie každý z prvej ligy je ochotný vám niekoho požičať. Manažment pracuje, my pracujeme, zháňame hráčov, ale je to tak, ako to je. Keby je dlhodobo zranený zahraničný hráč, tak si vieme pomôcť, lebo zahraniční hráči sú k dispozícii, ale slovenskí hráči absolútne žiadni.“

Roman Faith: „Upustili sme od našich vecí, ktoré nám vychádzali v prvých zápasoch, keď sme vyhrávali. Dnes to bolo vidieť. Keď lepšiemu mužstvu dovolíme šance, bude to trestať. Asi tri zo štyroch gólov sme dostali po našich chybách, takže sa musíme vrátiť späť k našej hre a začať vyhrávať naspäť. Košice majú kvalitu, ale na tomto malom ihrisku musíme hrať agresívnejšie a dostupovať ich, a potom sa budeme dostávať do šancí. K tomu sa musíme vrátiť v piatok a v nedeľu. Potrebujeme body, aby sme ostali v tej šestke a hrali hore. Asi sa nemôžeme vyhovárať na zranenia, všetci súperi budú mať zranenia. Aj v takej zostave musíme nájsť cestu k víťazstvu. Keď hráči, ktorí sú to na góly, začnú opäť premieňať šance, tak to bude vyzerať inak. S jedným gólom sa vyhráva ťažko v Spišskej a s Košicami.“